s Angelina Jolie viziton refugjatët në Ekuador | www.Zemra.Org

Angelina Jolie viziton refugjatët në Ekuador

Aktorja hollivudiane, Angelina Jolie, gjatë fundjavës që lamë pas ka qëndruar në Ekuador, ku i ka vizituar refugjatët.

Në një komunikatë të OKB-së thuhet se Jolie ka realizuar vizitën e parë zyrtare në Ekuador qëkur është caktuar këtë muaj si e dërguar për refugjatët pranë kësaj organizate.

Aktorja i ka vizituar refugjatët që kanë ikur nga dhuna në shtetin fqinj, Kolumbi. Ndërkaq, përveç refugjatëve, ajo ka takuar edhe ministrin e Jashtëm të Ekuadorit, Ricardo Patino.

“E inkurajoj këtë qeveri që të vazhdojë të ndihmojë familjet e rrezikuara”, ka deklaruar Jolie.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.