Muzike

Rikthehen “Ilirët” – pas 10 vjetësh

Janë bashkuar si më të fortë se kurrë djemtë Shemsi Krasniqi solisti i grupit, Besim Bunjaku, Shemsi Gashi, Besmir Krasniqi, Drilon Galica, të cilët krijuan grupin shumë të njohur mbarëshqiptarë “Ilirët”.

Ata pas 10 vjetëve mësuam nga kitaristi Besimi se do të vijnë me një album të ri në treg, i cili do të ketë këngë të reja, por edhe përpunime dhe hite që nuk kanë vdekur kurrë nga ky grup.
Legjendarët e këngëve “Fjalët e qiririt” dhe “Xhamadani vija-vija” kanë gati gjithçka dhe një album të ri që padyshim do të jetë një vlerë për muzikën shqiptare.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button