FutbollSport

Benzema, ndër më të mirët në botë

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, ka lëvduar bashkëlojtarin e tij, Karim Benzema, si një prej sulmuesve më të mirë në botë.

Benzema ka dështuar të tregojë formën më të mirë deri tani në Euro 2012 dhe ai do të kërkojë që këtë ta bëjë ndaj Ramosit, në sfidën ndaj Spanjës.

“Benzema është një prej sulmuesve më të mirë në botë, një prej atyre që mund të bëjnë diferencën. Ne e dimë se është keq që ai lun kundër nesh”, ka theksuar Ramos.

zemraorg

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button