FutbollSport

Busquets: Nuk i dua lojtarët e Realit

Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets, ka thënë se tensioni te kombëtarja spanjolle është shumë i madh për shkak se ka shumë lojtarë të Realit.

“Këtu po synojmë të gjithë një qëllim dhe duhet të lëmë menjëanë problemet tona. Të gjithë duan më të mirën. E vërtetë është, ka pasur momente që nuk kanë qenë aq të mira, por tani gjithçka është mirë. Ne jemi ekipi i njëjtë, duke luftuar për të njëjtin trofe dhe gjith?ka është mirë”.

“Është vështirë të jesh mik me një lojtar të Real Madridit, pasi gjatë gjithë vitit kam pasur probleme me ta. Por, tani s’kam probleme. Të mendoj për këtë ose të them diçka do ishte thashethem”, ka deklaruar Busquets.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close