Sport

Button dhe Hamilton dominuan në provat e lira të sesionit të dytë

Mclaren Mercedes i britanikëve Jenson Button dhe Lewis Hamilton ka dominuar sesionin e dytë të provave të lira të Cmimit të Madh të Australisë.

Fernando Alonso me Ferrarin ka regjistruar kohën e tretë më të shpejtë në këto prova.

Sebastian Vettel (Red Bull), kampioni në fuqi i botës në Formula 1, është renditur i katërti, i ndjekur nga shoku i tij i skuderisë, Mark Webber.

Kohët e sesionit të dytë të provave të lira:

1. Jenson Button McLaren 1:25.854
2. Lewis Hamilton McLaren 1:25.986
3. Fernando Alonso Ferrari 1:26.001
4. Sebastian Vettel Red Bull 1:26.014
5. Mark Webber Red Bull 1:26.283
6. Michael Schumacher Mercedes 1:26.590
7. Felipe Massa Ferrari 1:26.789
8. Sergio Pérez BMW 1:27.101
9. Rubens Barrichello Williams 1:27.280
10. Nico Rosberg Mercedes 1:27.448
11. Jaime Alguersuari Toro Rosso 1:27.525
12. Vitaly Petrov Renault 1:27.528
13. Nick Heidfeld Renault 1:27.536
14. Sebastien Buemi Toro Rosso 1:27.697
15. Kamui Kobayashi BMW 1:28.095
16. Paul di Resta Force India 1:28.376
17. Adrian Sutil Force India 1:28.583
18. Pastor Maldonado Williams 1:29.386
19. Heikki Kovalainen Lotus 1:30.829
20. Jarno Trulli Lotus 1:30.912
21. Jerome d”Ambrosio Virgin 1:32.106
22. Timo Glock Virgin 1:32.135

zemraorg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button