MMASport

KHABIB NURMAGOMEDOV – kështu mbyllet epoka e tij 29-0

Khabib Nurmagomedov dhe Justin Gaethje

Luftëtari i UFC-së, Khabib Nurmagomedov i dha fund karrierës së tij.

Ai e mposhti Justin Gaethje me nokaut në rundin e dytë, transmeton Zemra.org.

Nurmagomedov u përmirësua në 29-0-0 ndërsa vuri Justin Gaethje të flinte në raundin e dytë të përballjes së tyre të titullit 155 kile, para se të linte dorezat e tij në kafaz.

“Sot, unë dua të them se kjo ishte lufta ime e fundit,” njoftoi i emocionuar Nurmagomedov.

“Pas asaj që ndodhi me babanë tim, kur UFC më thirri për Justin, unë fola me nënën time për tre ditë, ajo nuk donte që unë të shkoja të luftoja pa baba.

“Unë i premtova asaj se do të jetë lufta ime e fundit. Unë e jap fjalën time, duhet ta ndjek këtë. Ishte lufta ime e fundit ”.

Dana White, i cili nuk e dinte për largimin e Khabib do të vinte, u tha gazetarëve se ai besonte se Nurmagomedov mendoi të thoshte atë që tha.

“Kur kta djem duan të luftojnë, ata luftojnë”, tha White. “Kur ata nuk duan të luftojnë, ata nuk duan të luftojnë.

“Lëreni të pushojë pak, le të shërohet. Jo fizikisht, por emocionalisht me atë që po kalon nga humbja e babait të tij “./Zemra.org.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button