Shendetesi

Dietë me oriz

Orizi qetëson urinë, është i mirë për shkrirje të kilogramëve. Përmban shumë vitamina, sidomos të kompleksit B, nxit qitjen e ujit të tepërt dhe të toksikeve nga trupi.

Mëngjesi: 50 gr oriz kokërrgjatë deh 150 gra qull të mollës.
Përgatitja: Zihet orizi dhe i shtohet qulli i molës.

Dreka: 50 gr oriz, 150 gr mish pule, kripë, piper, supë perimesh.
Orizi dhe supa zihen në supë të perimeve.

Darka: 50 gr oriz të zier në ujë, sallatë nga gjysmë kastraveci, lëng limoni, kripë, piper dhe kopër.

Dieta me oriz është e shkëlqyer për vegjetarianë, nëse pula zëvendësohet me kungull.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button