FutbollSport

Hamdi Salihi ne Dinamo Kiev

Dinamo e Kievit, një nga klubet më të mëdha të Lindjes, i ka bërë një ofertë Rapidit të Vjenës për të marrë sulmuesin shqiptar Hamdi Salihi.

Klubi ukrainas kërkon një zëvendës të Andrey Shevchenko, që duket se do të luajë sezonin e tij të fundit. Sheva gjithsesi ka kaluar disa probleme dëmtimesh dhe drejtuesit kërkojnë të kenë një futbollist në gjendje ta zëvendësojë. Për Salihin bëhet fjalë për një ofertë nga ato që janë tepër të vështira të refuzohen, duke qenë se Dinamo e Kievit është një nga klubet më të mëdhenj të Evropës Lindore dhe pjesëmarrëse e rregullt në Champions League. Sulmuesi shkodran ka edhe një vit kontratë në Vjenë, por herë pas here ai ka shprehur dëshirën për t’u larguar në një klub më të madh.

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close