Dashuria

Histori dashurie e vertete

VETEM NGA NJE KERKESE MIQESIE NE FACEBOOK NIS NJE HISTORI E VERTETE E BUKUR E TRISHTUAR.ME PELQEU KY DJALE SA E PASH NE FOTO.,POR UNE NUK E NJIHJA E PRANOVA ATE KERKESE.TE NESERMEN ME FALENDEROI QE E PRANOVA KERKESEN E TIJ.CDO GJE NIS KETU.FLISNIM ME ORE TE GJATA NE FB NUK E KUPTOJA AS UNE PSE ME PELQENTE TE FLISJA ME KETE DJALE.NJE DITE MAMAJA IME E MORI VESHT QE UN PO FLISJA ME NJE DJALE NE FB NE FILLIM ME BERTITI NUK E PRONONTE NJE GJE TE TILLE.UNE I FLISJA MAMIT PER KETE DJALE I TREGOJ CDO GJE I KERKOJA KESHILLA MAMIT DHE I KERKOJA QE TE ME NDIHMONTE SE CFARE TE BEJE SE NUK PO E KUPTOJA SE CFARE PO NDODHTE ME VETEN TIME.PAS DISA KOHESH MAMIT TIM PO FILLONTE TI PELQENTE KY DJALE E MORI TE GJITHA TE DHENAT SE KUSH ESHTE KY DJALE ME LEJOJ QE TA NJIHJA POR CDO GJE ME KUFI.BABI DHE VELLAI NUK DININ ASGJE.PAS DISA MUAJSH VELLAI IM FILLOI TE DYSHONTE PAK SE UN PO I FSHIJA DICKA AI JETONTE NE ITALI DHE ESHTE ME I MADH SE UNE KISHA NJE KOMONIKIM SHUME TE MIRE ME VELLAN TIM DHE NE ATE KOH KUR UNE KISHA NJOHUR KTE DJALIN SIKUR GJERAT PO FTOHESHIN MES MEJE DHE VELLAIT TIM SEPSE UN NUK PROANOJA QE TE FLISJA ME TE SEPSE KISHA FRIGE SE MOS ME PROVOKONTE NDO NJE GJE DHE ME ZBULONTE. NJE JAVE PARA SE TE VINTE VELLAI NE SHQIPERI I TREGOVA NE INTERNET SE UNE PO NJIHESHA ME NJE DJALE NUK E PRITi KEQ SEPSE I THASH MAMI I DI TE GJITHA DHE NE ATE PERIudheE E KISHTA MARR VESH EDHE BABI. DHE AI ME THA FLASIM KUR TE VIj. DJALI QE UN PO NJIHJA PRANOJ QE TE TAKOHEJ ME VELLAIN ME NENEN TIME GJITHASHTU EDHE AI ME KISHTE PREZANTUAR MUA ME TE GJITHE FAMILJEN E TIJ DHE TE GJITHE E DININ SE NE TE DY SE SHPEJTI DO TE FEJOHESHIM. E KISHIM TE FEJOHESHIM NE VERE TE KETIJ VITI POR CDO GJE NDODHI NDRYSHE.
PAS DISA MUAJSH UNE IKA NE ITALI PER 10 DITE PUSHIME TEK VELLAI IM. FLISNIM CDO DITE NE INTERNET ME THOSHTE SE E KISHTE MARRE MAlli SHUME NUK MUND TE RRI LARG TEJE ME THOSHTE KURSE MUA NUK JA NDJEJA SHUME MUNGESEN. E KAM DASHURUAR SHUME KETE DJALE POR NUK MUND TA MOHOJ ASNJEHER QE AI ME KA DASHUR SHUME SEPSE GJITHMON ME THOSHTE TE DUA SHUME TE DUA ME SHUME SE JETEN TIME BENTE CDO GJE PER MUA POR UNE EDHE I BESOJA EDHE NUK I BESOJA SHUME SEPSE ME I ISHTE KRIJUAR MENDIMI QE TE GJITHE DJEMT JANE NJESOJ. NUK RASHE NE DASHURI NE FILLIM E LASH QE TE BINTE AI NE FILLIM TA SHIHJA SE CFARE BENTE AI PER MUA DHE E VERTETOVA QE AI ME DASHURONTE. TE GJITH QE NA NJIHNIN EDHE FAMILJA IME DHE E TIJA ME THONIN QE AI TE DASHURON ME SHUME SE E DO TI.I VETMI QE NUK ISHTE DAKORT KURR QE UNE QE PERFUNDOJA ME TE ISHTE BABAI IM, ARSYE ISHTE SE AI JETONTE NE FSHAT DHE NE JETONIM NE QYTET DHE AI ISHTE I RI DHE NUK KISHTE MBARUAR AKOMA SHKOLLEN SEPSE ISHTE NE VITIN E FUNDIT TE FAKULTETIT DHE UN ISHA NE VIT TE FUNDIT TE SHKOLLES SE MESME ISHA EDHE UNE E RE, POR UNE KISHA VENDOSUR QE TE FEJOHESHA ME TE. CDO GJE NDRYSHOI mbasi ERDHA NGA ITALIA…..UNE KISHA NJE SHOQE TE NGUSHTE PREJ 8 VITESH AI NUK E PELQENTE TIPIN E SAJ.NE NJE BISED QE PO FLISJA NE TELEFON ME TE FILLOI QE TE ME OFENDONTE UNE I BERTITA I THASH TE LUTEM ZEMER MOS ME OFENDO KSHU SEPSE NUK JAM E TILLE.SA HER QE FLISNIN NE TELEFON VETEM NERVOZOHESHIM SHANIM NJERI TJETRIN MAMAJA IME GJITHMON ME BERTISTE MOS BENI KESHTU POR CDO DITE NDODHTE E NJEJTA GJE KISHA FILLUAR QE TE LODHESHA NGA KY NJERI NUK E DUROJA ME PAK NGA PAK PO FILLOJA QE TA URREJA.NE VERE VJEN VELLAI DHE ME SHEH MUA SHUME TE MERZITUR AI I DINTE DISA GJERE QE KISHIN NDODHUR MES NESH DHE I KISHA THENE QE JEMI NDARE, POR KUR ERDHI VELLAI I KERKOVA NDIHME SE NUK ME LINTE TE JETOJA JETEN TIME PO ME BEZDISTE SEPSE UNE I KISHA KERKUAR NDARJEN DHE AI NUK E PRANONTE NJE GJE TE TILLE ME THONTE SE TE DUA DHE MOS LEJO QE TE NDAHEMI, CDO GJE DO TE RREGULLOHET, UNE NUK E PRANOVA NJE GjE TE TILLE DHE I KERKOJA NDARJEN SEPSE NUK MUND TA DUROJA ME KETE NJERI DHE NUK SHIHJA ASNJE PRESPEKTIV JETE NE TE ARDHMEN TEK AI. VELLAI IM I KERKOI QE TA TAKONTE ISHTE NERVOZUAR SHUME ME TE DHE ME THA TI DO TE NDAHESH DIREKT NGA AI DHE UNE I THASH PO DUA TE NDAHEM NGA AI NUK E DASHUROJ ME. MBAS NJE VITI PERFUNDOJ CDO GJE. TANI KUR KALOJ RRUGES E SHOH EDHE E URREJ EDHE NUK E URREJ, KUR E SHOH TRUPI IM PARALIZOHET I TERI…..POR NUK DUA TA SHOH….NUK E DI SE CFARE NDJEJ NE ZEMER POR EDHE SIKUR TA DASHUROJ PERSERI UN HUMBAS FAMILJEN TIME E CILA ME KA THEN QE TI MOS TA TAKOSH KURR ME ATE NJERI. DHE NUK DUA QE FAMILJA IME TE VUAJ NGA UNE SEPSE KA VUAJTUR SHUME DHE I KERKOJ SHUME FALJE MAMIT TIME QE E KAM BERE TE VUAJ SHUME DHE TA DASHUROJ ME ATE NJERI NUK MUND TA NDODH NJE GJE E TILLE SEPSE NUK JA VLEN QE PER ATE NJERI FAMILJA IME TE VUAJ….
KJO ESHTE HISTORIA IME KISHA SHUME PER TE SHKRUAJ POR KAM SHKRUAR GJERAT ME KRYESORE SEPSE KAM SHUME DHE NUK MBAROJ KURR SE SHKRUARI.

Derguar nga Ida – [email protected]

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button