VIDEO

I pastrehuari rrihet nga policet, rrezikon burg per dhune

Rrihet nga një grupi policësh një i pastrehë hebre, i cili kishte gjetur strehim në një rifuxho në New York.

E gjithë skena është filmuar nga telekamerat e mbikëqyrjes dhe është publikuar nga faqja “crownheights.com”, duke ngjallur bujë e polemika.

Përfaqësuesit e komunitetit hebre kanë kërkuar pezullimin e agjentëve të përfshirë në këtë incident, ndërsa i rrahuri akuzohet për sulm, dhunë dhe rezistencë ndaj arrestit, duke rrezikuar deri në 5 vjet burg.
[wp-like-locker][/wp-like-locker]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button