InteresanteVIDEO

Ja si humben 10 kg për një orë! (VIDEO)

ufcJim Miller ka zbuluar përmes një video të publikuar në Youtube mënyrën se si mund të humben 10 kg brenda një ore përmes një trajtimi radikal.

Luftëtari i “Ultimate” Jim Miller, ka treguar mënyrën se si garuesit e këtij sporti ulin peshën para përballjeve, mënyrë kjo që nuk sugjerohet aspak nga mjekët.

Në videon e mësipërme, Miller mbush vaskën me ujë të nxehtë deri në nivelin që trupi të durojë ku hedh 4 kg kripë dhe më pas futet dhe qëndron 5 minuta.

Përmes kësaj metode, trupi i Miller arrin të dobësohet për rreth 10 kg vetëm për një orë pasi kripa e nxjerr ujin nga trupi. Por, kjo peshë nuk humbet përgjithmonë pasi brenda një dite kilogramët e hequr kthehen përsëri.

Ndërkohë Miller porosit njerëzit: “Mos e provoni këtë metodë në shtëpi, unë jam profesionist”.

Kështuqë, kujdes dhe mos e provoni këtë metodë në shtëpi pasi rrezikoni seriozisht shëndetin tuaj.

[wp-like-locker][/wp-like-locker]
Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button