FutbollSport

KF Gostivari shënon historinë, pas 90 viteve, në ligë të parë! (Video)

gvPas më shumë se 90 viteve në skenën e futbollit KF Gostivari gjendet në Ligën e parë të futbollit të Maqedonisë

Djelmoshat entuziast të K.F Gostivarit sot shënuan historinë. Pas më shumë se 90 viteve në skenën e futbollit ata sot me fitoren e bindshme ndaj Pobeda Junior me 5:1, u ngjitën në Ligën e parë të futbollit të Maqedonisë.

Tifozët “Kastriotët”, por edhe të gjithë të tjerët, mbi 5 mijë shikues festuan triumfin e madh. Pas përfundimit të lojës të gjithë vërshuan terrenin, duke përqafuar lojtarët, të cilët arritën këtë sukses të madh. Gostivari mundi Pobeda Juniorin me rezultat 5-1 me golat e Deharit (2), Paunovit (2) dhe Lloga (1).

KASTRIOTET DHUROJN SPEKTAKEL!

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button