s Kinezi balancoi 23 karrige me dhëmbë | www.Zemra.Org

Kinezi balancoi 23 karrige me dhëmbë

Kinezi theu rekord botëror pasi arriti që të balancojë me dhëmbë 23 karrige prej druri.

Li Hongxiao (30 vjeçar) këtë performancë të jashtëzakonshme e ekzekutoi në qytetin Chognqing. Kalimtarët e rastit mbetën të mahnitur me shkathtësinë e tij.

Li arriti që të balancojë me dhëmbë 23 karrige për 11 sekonda. Rekordi paraprak ka qenë balancimi i 14 karrigeve.

Karriget janë të gjata një metër, ndërsa pesha e përgjithshme e 23 karrigeve është 70 kilogramë. Sektori kinez i rekordeve botërore e pajisi Linë me certifikatë menjëherë pas kësaj performance.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.