s Loja e puthjes | www.Zemra.Org

Loja e puthjes

Puthjet mund të klasifikohen në katër lloje, kur buzët tuaja, dhëmbët tuaj dhe gjuha juaj, bashkëpunojnë mes veti.

Quhen puthje të matura, puthje shtrënguese, puthje ngjeshëse dhe puthje të lehta, varësisht nga vendi që puthni:

1. Puthja e lehtë përdoret në gjoks dhe në vende ku gjymtyrët bashkohen me trupin. Gjatë kësaj puthjeje, edhe kafshoni butësisht dhe provokoni me gjuhë.
2. Puthja e matur është e rezervuar për faqet, për gjoksat, për bark dhe për vithe, ku ka më shumë mish dhe ku mund të kafshoni më thellë me dhëmbë, pa shkaktuar dhimbje te partneri.
3. Puthja shtrënguese është ajo kur shfrytëzohet gjuha për të përcjellur lakesat në trupin e saj, rreth gjinjve dhe në kërthizë.
4. Puthja ngjeshëse është ajo kur përdorni buzët për të zbutur rrënqethjen e shkaktuar nga lëvizja e thonjve tuaj nëpër trupin e saj.

Kur ju puth derisa jeni të përgjumur (për t’ju provokuar për seks), kjo quhet puthje ngacmuese. Ose, kur ju puth derisa punoni ndonjë punë që ju preokupon a kur grindeni me të, kjo quhet puthje e tërheqjes së vëmendjes.
Nëse ktheheni në shtëpi natën vonë, e gjeni të fjetur dhe e puthni lehtë, kjo quhet puthje e zgjimit. U rekomandohet femrave që, kur dëgjojnë se po u vjen i dashuri, të shtiren se po flenë për ta fituar puthjen e zgjimit..


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.