BoksSport

Luftë e çmendur mes Florian Markut dhe Nathan Bandon

Florian Marku mposhti britanikun Nathan Bendon me vendim unanim të gjyqtarëve, 60-55, për të regjistruar edhe fitoren e gjashtë radhazi.

Marku, i cili pati përkrahje të jashtëzakonshme nga të pranishmit shqiptarë në Manchester, ishte më i mirë se kundërshtari i tij, përkundër faktit se nuk arriti ta mposht para kohe.

Në turneun “Ultimate Boxxer 6”, Marku shënoi tjetër fitore të rëndësishme, për të treguar edhe njëherë se synon edhe më shumë në karrierë.

Në videon e mëposhtme, mund t’i gjeni momentet më interesante të meçit të mbrëmshëm.

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button