FutbollSport

Mesut Ozil: E kam kopjuar Zidanen nga Youtube

Mesut OzilYlli i Real Madridit, Mesut Ozil, ka bërë të ditur se kohë më parë e shikonte Zinedin Zidanen me orë të tëra në Youtube dhe i kopjonte lëvizjet e tij.

“E kam parë Zizoun në Kampionatin Botëror të Francës në vitin 1998. Që nga ai moment unë gjithmonë e kam zgjedhur Real Madridin ose Francën në video-lojëra”.

“Kur e shihja atë duke bërë ndonjë lëvizje, unë e kërkoja atë në Youtube. E shkruaja ‘Zinedine Zidane’ aty dhe i shikoja videot e tij”.

“Unë i thash vetes: ‘Duhet ta bëjë këtë në fushë’. Pastaj doli se unë mund t’i imitoja lëvizjet e tij shumë shpejtë. Kurrë nuk kam pasur aq karizëm në fushë”, deklaroi Ozil.

zemraorg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button