s NBA: Heat u përgjigjen Thunder | www.Zemra.Org

NBA: Heat u përgjigjen Thunder

LeBron James dhe Dwyane Wade kanë treguar se nuk janë të harxhuar, duke e udhëhequr Miami Heat drejt fitores 100-96 ndaj Oklahoma City Thunder në ndeshjen e dytë të finaleve të NBA-së.

James shënoi 32 pikë dhe Wade kontribuoi me 24 pikë të tjera, derisa Heat u rikthyen nga disfata e të martës për të barazuar në 1-1 serinë e ndeshjeve finale.

Oklahoma City luftoi nga 13 pikë disavantazh nëntë minuta para fundit të ndeshjes, për ta çuar anë në vetëm dy pikë (98-96) me 10 sekonda të mbetura, kur kampioni i trefishtë i shënimeve në NBA, Kevin Durant, humbi një shënim që mund ta kishte barazuar rezultatin.

Durant shënoi 32 pikë, gjysmat e të cilave në çerekun e katërt, ndërsa Russell Westbrook 27 pikë të tjera dhe shtatë asistime për Thunder.

Ndeshja e tretë e serisë finale do të zhvillohet të dielën, duke u zhvendosur tash në Miami.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.