VIP

Ndahet nga jeta ne moshen 79 vjecare aktorja Elizabeth Taylor

Ndërron jetë aktorja e famshme Elizabeth Taylor.

Sipas disa mediave amerikane, aktorja u shua paraditen e sotme në spitalin Cedars-Sinai në Los Angeles, në të cilin kishte dy muaj e shtruar për shkak të problemeve kardiovaskulare.

Ish-legjenda e kinemasë ka interpretuar në 50 filma dhe ka fituar 2 çmime Oscar në vitet ’60.

Taylor ka marrë çmimet për rolet në filmat “Who’s Afraid of Virginia Woolf” dhe “Butterfield 8”.

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close