Interesante

Ne eBay shitet fustani i nuserise

Nje Australian ka nxjere ne shitje ne eBay fustanin e gruas se tije me te cilen eshte divorcuar.
Ne pershkrimin e fustanit ai pershkruan shkurtimisht se si eshte dashuruar, ka krijuar familje dhe eshte ndare nga gruaja e tije.

“Shkojme 11 mbas, isha i ri dhe budalla dhe i perflakur, kurse ajo ishte nje femer glamuroze!!!

Pasi u njoftuam me kete bukuroshe, per mua ishte si dashuri ne shikim te pare, une mendoja se ajo eshte e verteta, beme gjithcka se bashku, shkuam gjithkundi se bashku, ishte sikur dashuri pa ndalim…

Pasi jetuam se bashku 4 vite, besova qe eshte koha te parashtroj pyetjen e madhe, siah vertet budalla, i perdora te gjitha parate qe kisha rruajt dhe shkova bleva unaze 5.000 dollare, pastaj organizova pushim 7 netesh ne hotel reth detit ne Cairns (QueensLand – Australi), ku po te kisha mundesi te ndaloj kohen, ende do doja te jem atje.

Planifikova si ta propozoj, ishim duke shkuar teposhte me karike te madhe (si ski-lift), e kishim vetem ne dy, dukeshte sikur fluturojme mbi nje gjelbrim tropikal, dhe kur gjendesh ne mes te destinacionit, mundesh te shohish bregdetin ne njeren ane dhe gjelbrimin tropikal ne anen tjeter, dhe une mendova se ky eshte momenti, shikoje kete shpeze shumengjyreshe – i thashe, kur ajo u kthye, une isha ne gjunje dhe kisha unazen gati, dhe e pyeta a do martohesh me mua, ndjenja ishte e papershkruar, ishte sikur ne dy fluturojme ne qiell, ajo kishte lot ne sy, edhe une kisha, por me ndjenja qe nuk pershkruhen, u perqafuam dhe u puthem disa minuta dhe me pastaj beme nje fotografi te atij momenti, nje fjale qe e pershkruan kete eshte MREKULLUESHEM.

U martuam, kishim 2 femije, dhe jeta ishte mrekulli, ashtu une mendova… ajo filloi te largohet nga une pas lindjes se femise dyte, kurse une isha i zene duke kaluar kohen me femijet e mije dhe nuk i verejta shenjat se ajo “kenaqeshte” me tjeter person!!!!

SERIOZISHTE, MENDONI QE NJIHNI DIKENT, ATO E SHKELIN GJITHE QE KENI PATUR DHE TA HUDHEN FYTYRES!!!

Asaj me teper i pelqente te knaqet me boss-in e vete se sa te rije ne shtepi me familjen!!!

Te kthehemi te fustani i marteses, eshte per shitje, dhe un jam i detyruar qe te shes gjithcka qe kame, qe te paguaj avokatet e divorsit, dhe nuk e dij pse duhet une te paguaj, kurse ajo “kenaqet” me boss-in e vete!!!

Nuk me kujtohet sa kemi paguar, besoj qe eshte teper se $4.000, e dije qe nuk do mare aq, por me mire ta shes per 99 cent se sa tja jape nje gruaje qe tradheton.

Numri: ajo ishte mes 10 dhe 12 ( 40 – 42 )

Shikoni edhe artikujt tjere qe i shes, te gjitha fillojne me cmim 99 cent, te gjitha mbarojne pas dy ditesh, nese keni pyetje, shprehuni lirishte ….

We go back 11yrs, i was young and stupid and full of Testosterone, and she was a glamour!!!

So after meeting up with this gorgeous girl, to me it was like love at first sight, i was yep this girl is the one, we did everything together, we went everywhere together, it was like, non stop love…

so after living together for 4 years i thought it was time to pop the big question, so stupid me, i use all my savings and i go and buy a 5k ring, i then organized a holiday for 7 nights in a 5 star resort at cairns, we had a ball. (if i could freeze time, i would still be there)

So i planned how to propose; we where going down the big chair lift thing,(it was huge) we had it all to ourselves, floating through lush tropical forest, and once your about half way, you can see the great barrier reef on one side and the tropical forrest on the other, so i said wow this is it,(so i pulled out a distraction) look at the colourful bird, so she turned around, once she turned back i was already on my knee, and i had the ring ready, and i said, will you marry me, the feeling was so amazing, it was like we where actually floating in the sky, she had tears in her eyes, and i was so overwhelmed, i had tears in my eyes as well, we hugged and kissed for a couple of minutes, and we then took a photo of the moment, 1 word to describe this was AMAZING!!!

From there we got married, we had 2 kids, and life was grand, well thats what i thought… she started to become more distant from me after our 2nd child was born, i was so caught up spending time and loving my kids i become complacent with her, i did not see the signs, the signs she was somebody else!!!!!

SERIOUSLY, YOU THINK YOU KNOW SOMEBODY, AND THEY GO AND SHOVE EVERYTHING YOU EVER HAD, AND THROW IT BACK IN YOUR FACE!!!

She’d rather be out her home wrecking boss than be home with her family!!!

So back to the wedding dress, it is for sale, and i am now being forced to sell everything i own as i need to pay the solicitors for my divorce, i dont know why i have to pay, shes the one whos getting physical with her boss!!!

I have no idea what we paid for it, i know its well over $4000, i know i will not get that much, but i would rather sell for 0.99 then to give it to a cheating soon to be Xwife

Size: she was between a size 10 and 12

Have a look at my other items, i am selling everything starting at 99c, it all ends over 2 days any questions please shoot away…

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close