KosovaLajme

OAK pret lirimin e Haradinajt

Një delegacion i Odës së Avokatëve të Kosovës, nën udhëheqjen e kryetarit Ibrahim Dobruna, ka vizituar kullat e Haradinajve në Gllogjan, ku është pritur nga babai i Ramush Haradinajt, Hilmi Haradinaj.

Në një komunikatë për media thuhet se Dobruna është shprehur se Oda e Avokatëve të Kosovës është duke e përcjellë me vëmendje procesin gjyqësor ndaj ish kryeministrit Haradinaj, i cili është duke u gjykuar në Gjykatën e Hagës.

Ai tha se të gjitha provat na japin të besojmë thellë së shumë shpejt do të merret një verdikt lirues dhe Haradinaj presim të jetë në mesin e familjes së tij dhe të japë kontribut për shtetin e Kosovës.

Në anën tjetër, babai i Ramushit ka shprehur shpresën se një ditë pafajësia do të dëshmohet dhe Ramushi me të tjerët do t’u bashkohen familjeve të tyre dhe vendit të vet.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close