s OAK pret lirimin e Haradinajt | www.Zemra.Org

OAK pret lirimin e Haradinajt

Një delegacion i Odës së Avokatëve të Kosovës, nën udhëheqjen e kryetarit Ibrahim Dobruna, ka vizituar kullat e Haradinajve në Gllogjan, ku është pritur nga babai i Ramush Haradinajt, Hilmi Haradinaj.

Në një komunikatë për media thuhet se Dobruna është shprehur se Oda e Avokatëve të Kosovës është duke e përcjellë me vëmendje procesin gjyqësor ndaj ish kryeministrit Haradinaj, i cili është duke u gjykuar në Gjykatën e Hagës.

Ai tha se të gjitha provat na japin të besojmë thellë së shumë shpejt do të merret një verdikt lirues dhe Haradinaj presim të jetë në mesin e familjes së tij dhe të japë kontribut për shtetin e Kosovës.

Në anën tjetër, babai i Ramushit ka shprehur shpresën se një ditë pafajësia do të dëshmohet dhe Ramushi me të tjerët do t’u bashkohen familjeve të tyre dhe vendit të vet.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.