s Rëfimi i vrasesit të dy shqiptarëve të Gostivarit | www.Zemra.Org

Rëfimi i vrasesit të dy shqiptarëve të Gostivarit

Sektori i puneve te brendshme Tetovë – Stacioni Policor Gostivar, bëri kallzim penal kundër Jakim Trifunovski (39) nga fshati Vrutok i Gostivarit, për dyshim se ka bërë vepër penale  “vrasje” e caktuar me nenin 123 te Ligjit per Vepra Penale te Republikes së Maqedonisë. Me dënimin,  ?.?. mbrëmë ka dalur para gjykatës për kundër vajtje të gjykatës së Gostivarit, i cili i përcaktoi 30 ditë paraburgim.

I lartëërmenduri, veprën e ka kryer me 28 shkurt të këtij viti, reth orës 12:45 ne rrugën “Kej Vardar” blloku 4 në Gostivar. Pas një zënke paraprake me Imran Mehmeti (30) dhe Besnik Shehapi (26), të cileët banojnë në afërsi, reth parkimit të veturës “Hundai” , simbas rëdimit të J.T ato e kanë sulmuar fizikisht. I revoltuar nga rasti, nga pantallonat ka nxjerë pistoletën zyrtat “HS 200”   kalibë 9 milimetër, pronësi e MPB të RM dhe ka krisur diku reth 7 plumba në drejtim të I.M dhe B.SH dhe i ka lënduar me plagë vdekjepruese.

Të lënduarit janë dërguar në spital me veturën e kalimtarit të rastit në spitalin e Gostivarit, ku eështë konstatuar dhe vdekja e tyre.

I dyshuari për vrasjen J.T me veturën e tij, në të cilën e ka pasur dhe vajzën e tij, bashkë me të ka shkuar dhe është paraqitur në stacionin Policor në Gostivar ku i është hequr liria.

Pasi që janë bërë analizat në vendin e ngjarjes, nga ekipi i SPB të Tetovës, dhe pjesëtar të janë gjetur pesë fishekë, gjurmë gjaku dhe pistoleta me tetë plumba të cilat do dërgohen për ekzaminim në Shkup. /Zemra.Org/

Marë nga faqja e MPB-së

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.