BoksSport

Rikthehet Nuri Seferi të shtunën ngjitet në Ring!

Nuri Seferi të shtunën rikthehet në Ring !

Nuri Seferi dhe Sefer Seferi

Data 25 maj premton spektakël të vërtetë sa i përket arenës së boksit për shqiptarët. Nuri Seferi do të rikthehet në ring, Ai do të ndeshet me boksierin me nënshtetësi gjermane Rad Rashid.

Një kundërshtar i një kalibri shumë të lartë në boksin profesionist, por me mbështetjen e tifozëve shqiptarë në “Sport Halle Grossmatt Kirchberg”, Seferi do të ketë një armë më shumë force se rivali i tij.
Seferi është përgatitur shumë për këtë ndeshje, derisa shprehet shumë i motivuar, dhe beson se do t’i bëj krenarë të gjithë shqiptarët kudo që janë.

Nuri Seferi është një nga boksierët më të mirë shqiptarë, duke u ngjiturë gjithmonë në ring me ngjyrat kuqezi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button