LajmeShqiperia

Sarandë, shpërthim në mjetin e ish-shefit të krimeve

Shpërthim tritoli në makinën e ish-shefit të krimeve të Sarandës në orët e para të mengjesit të sotëm.

Shpërthimi ka ndodhur në lagjen numër 4 të Sarandës në makinën e Ilir Zhupës, aktualisht punonjës i policisë gjyqësore.

Nuk ka të lënduar në njerëz, por dëmet në automjet janë të konsiderueshme. Vetë Zhupa ka deklaruar se sulmi ndaj tij ka qenë për shkak të detyrës.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po këqyr zonën për të zbardhur rrethanat dhe autorët e shpërthimit.

zemraorg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button