s Si të zgjojmë dëshirat seksuale | www.Zemra.Org

Si të zgjojmë dëshirat seksuale

Për të rritur libidon partnerit do t’ju vijë në ndihmë një meny e menduar, që zgjon shijet afrodiziake të partnerit që ndodhet në anën tjetër të tryezës.

Nuk thonë kot që dashupartnerit, ria kalon nga stomaku. Një ftesë për një darkë romantike nuk është ide e keqe. Për të rritur libidon e partnerit do t’ju vijë në ndihmë një meny e menduar mirë që zgjon shijet afrodiziake të personit, që ndodhet në anën tjetër të tryezës.

Grekët e vjetër, por dhe romakët e kinezët u jepnin shumë rëndësi ngjyrave të gatimit, shijes dhe formës së ushqimit. Jo më pas e rëndësishme ishte dhe mënyra e të ngrënit. Kështu të ftuarit mund të bien më kollaj në grackën tuaj erotike. në e ushqimi që u servirni, mund të hahet me duar dhe jo me mjete të tjera. Prekja e ushqimit shton epshin seksual dhe mund ta bëjë me të lehtë afrimin me partnerin.

Shije afrodiziake janë: çokollata, ushqimet e detit, frutat e thata, mjalti, frutat, alkooli, erëzat dhe ushqimet pikante.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.