VIP

Sukseset, shpifjet dhe xhelozia semuren Adelina Ismailin

Disa here eshte sulmuar nga media te ndryshme per shkak te sukseseve te cilat kengetarja.

Zedhenesja e kengetares delaron:  ”Keni mirekuptim per shendetin e Adelines, ajo ka blere shtepi ne Zvicer ndersa do te vendoset pas sherimit dhe finalizimit te projektit ku ne loje eshte nje nga kompanite me te medha te muzikes ne bote”.
Rikthimi i cocktail dives, Adelina Ismailit ne trojet shqiptare per koncerte dhe disa projekte e evente te rendesishme ngjallen debat dhe komente nga me te ndryshmet. Disa here eshte sulmuar nga media te ndryshme per shkak te sukseseve te cilat kengetarja Ismaili ka pasur me projektet e fundit, ato jane bere molle sherri qe edhe fansat e kengetares te terbohen. Per momentin Adelina eshte ne sherim shtepiak pas lodhjes te cilen e perjetoi neper koncertet qe ka organizuar neper qytete te ndryshme ne Kosove, e Shqiperi derisa shume koncerte te tjera i ka anuluar per shkak te gjendjes shendetesore. Te gjithe keto shpifje sipas disa burimeve te portalit editorial behen pikerisht per faktin se zedhenesja e kengetares ka injoruar shume gazetare per shkak se Adelina ka refuzuar t’iu jap intervista, e me pas ato filluan ta krahasojne me kengetare te tjera. Koleget e saja, qe nga Bleona Qerreti e deri tek e fundit qe doli ne skene,  Dafina Zeqiri nuk permbajne me xhelozine, kete here flasin hapur kunder Adelines. Adelina injoron gati çdo middle dhe pritet te prononcohet per te gjitha keto ne nje te ardhme te afert edhe pse kjo ”gjueti” tek Adelina pritej sepse zedhenesja zyrtare gati dy muaj me herez kishte paralajmeruar sulmet qe do te fillonin ndaj kengetares derisa kishte bere lutje tek fansat qe te jene sa me te permbajtur. ”Kerkojme mirekuptim nga disa mediume per gjendjen shendetesore te Adelina Ismailit. Ju lutemi mos perfitoni nga rasti dhe te shpifni per te rritur tirazhet dhe per te fituar duke shfrytezuar mungesen e Adelines, prononcim nga kengetarja do te kete se shpejti por vetem per fansat dhe asnje middle qe ka marre guximin te shpif. Vertete nuk kemi faj qe çdo possibility ne karrieren e saj eshte sukses. Deshtimet e te tjereve nuk jane faji yne, çdo middle qe ka sajuar genjeshtra apo dezinformate do te perballet me ligjvenesit
qe mbrojne te drejten dhe imazhin e Adelina Ismailit”, thuhet ne prononcimin e zedheneses.

zemraorg

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button