FutbollSport

Manchester City dhe Manchester United pas Cristiano Ronaldos

Manchester United dhe Manchester City janë duke tentuar t’i fillojnë negociatat me kampion e yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

The Sun shkruan se Ronaldo ka alarmuar dy gjigantët nga Manchesteri, pasi raportohet se dëshiron të largohet nga Real Madridi.

Ronaldo shënoi dy gola në ndeshjet e të dielës kundër Granadas, por nuk e festoi asnjërin dhe pas ndeshjes deklaroi se është i pakënaqur në Santiago Bernabeu.

City dhe ish-klubi i tij, United, do të vazhdojnë ta përcjellin situatën, me Chelsean që mund t’i bashkohet garës.

zemraorg

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button