FutbollSport

Valdes: Franca nuk është Barcelona

Portieri i Spanjës, Victor Valdes, ka mbrojtur Vicente Del Bosquen, duke thënë se kritikat për të janë pa vend dhe se Franca nuk luan sikurse Barcelona.

“Nuk i kuptoj kritikat ndaj Del Bosques. Në futboll, gjërat shkojnë mirë ose keq, rezultatet janë qenësore. Mendoj se trajneri ka bërë gjithçka mirë deri tani”.

“Ata dëshirojnë të kenë topin, por t’i krahasosh me Barcelonën? Ju lutem, Franca nuk është as afër nesh”, ka thënë Valdes.

Spanja do të ketë punë me Francën në çerekfinalen e tretë të Euro 2012.

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close