Kronika e ZezeLajmeMaqedonia

Vrasje në lagjen Saraj të Shkupit

vrasjeNjë vrasje ka ndodhur mbrëmë në lagjen Saraj të Shkupit. Rasti është shënuar në ora 20 e 30 minuta, ndërsa protagonistë kanë qenë personat me inicialet Z.Gj nga Saraji dhe Sh.L nga fshati Gërçec, raportojnë mediat.

Personat e apostrofuar së pari janë fjalosur në një kafiteri afër xhamisë kryesore të Sarajit, rrugës për Lubin, Z.Gj shkon në shtëpi dhe kthehet pas 10 minutave me çka ka pastruar hesapet me personin Sh.L duke shkrepur disa plumbë në trupin e tij.

Policia ka qenë në vendin e ngjarjes ku dhe heton rastin, ndërsa personi Z.Gj thuhet se është arrestuar nga policia.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button