BotaKronika e ZezeLajme

Zvicër: Vritet Selim Elshani

hakmarjeFribourg – Në orët e vona të natës së mbrëmshme, në Pajetn të Zvicrës (kantoni Fribourg) është vrarë shtetasi zviceran me kombësi shqiptare, Selim Jusuf Elshani.

Dy persona të panjohur kanë qëlluar në drejtim të tij derisa ai ishte me fëmijët dhe gruan e tij, transmetojnë mediat.

Ndërkohë policia zvicerane ka nisur hetimet për zbardhjen e vrasjes.

Para ca ditësh u vra në Pejë Shefqet Kelmendi dhe policia zvicerane po dyshon se vrasja është kryer për motive hakmarrjeje.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close