FutbollSport

Zyrtare, Maldini e Boban marrin detyrën e re te Milani

Zvonimir Boban kthehet te Milani. Zyrtarizimi, në fakt, i bë nga FIFA

Zvonimir Boban dhe Paolo Maldini

Zvonimir Boban kthehet te Milani. Zyrtarizimi, në fakt, i bë nga FIFA, që lajmëroi largimin e 50-vjeçarit nga pozicioni i zëvendëssekretarit të përgjithshëm të qeverisë së futbollit botëror (ka punuar si krahu u djathtë i presidentit Gianni Infantino).

Ish-futbollisti i famshëm kroat ka pranuar të marrë detyrën drejtorit operativ që iu ofrua nga kuqezinjtë.

Milani, ndërkohë ka zyrtarizuar edhe Paolo Maldinin në detyrën e drejtorit teknik.

“Është shumë e vështirë të largohesh nga FIFA, por unë ndoqa zemrën dhe pasionin kur e mora vendimin, kështu sikurse vendosa tre vite më parë t’i bashkohesha FIFA-s. Milani është familja ime, Milano dhe Italia janë shtëpia ime. Jam shumë i lutur që u ktheva te Milani im i dashur, ku do të përpiqem të jap kontributin tim për ta çuar aty ku e meriton”, – deklaroi Boban për faqen zyrtare të klubit.

zemraorg

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button