SportTenis

Australian Open, Murray të ruajë nderin britanik

Pesë përfaqësues britanikë janë përshëndetur nga Australian Open që në ditën e parë të garës në Melbourne, në turneun e parë sezonal Grand Slam.
Heather Watson, Anne Keothavong, Elena Baltacha, Laura Robson dhe James Ward u eliminuan, madje pa fituar asnjë set.

Ishte hera e parë pas vitit 1992 që britanikët merrnin pjesë me aq shumë tenistë në ndonjë Grand Slam turne (përveç Wimbledonit), megjithëse kjo nuk zgjati shumë.

Tash e gjitha barra e shpëtimit i mbetet Andy Murayt, i cili në xhiron e parë do të përballet me amerikanin Ryan Harrison.

Mesoni me teper per Australine ne Cheap Holidays Australia!

zemraorg

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button