Sport

Barcelona në kërkim të Torres

Barcelona mund të bëjë një hap ambicioz duke bërë ofertë për sulmuesin e Liverpoolit, Fernando Torres.

Sportivja spanjolle sport shkruan se Barcelona është e gatshme t’i bëjë Liverpoolit një ofertë të re për spanjollin, i cili ka pasur një sezon të tmerrshëm në Anfield.

Kjo, e shoqëruar me zhvillimet në prapaskenën e klubit, veçanërisht me pronarët të ri të ardhur, i ka dhënë kurajë dhe shpresë kampionit të Spanjës.

Torres ka thënë se ai është duke e menduar të ardhmen e tij, dhe një kalim te Barcelona mund të jetë si opsion.

Nuk është sekrete se Pep Guardiola dëshiron që ish-sulmuesi i Atletico Madrid, të luajë krahas Xavi, Andres Iniesta dhe Lionel Messi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button