s Vdes legjenda e boksit Muhamed Ali | www.Zemra.Org

Vdes legjenda e boksit Muhamed Ali

Legjenda e boksit, kampioni botëror në peshat e rënda, Muhammad Ali vdiq në Phoenix të Arizonës, më 3 Qershor, “pas 32 vjet beteje me sëmundjen e Parkinsonit”, njoftoi familja e tij.

mali

Ali, 74 vjec, një nga figurat më të njohura të shekullit 20, u shtri në spital këtë javë për shkak të problemeve me frymëmarrjen, dhe mediat njoftuan se gjendja e tij u përkeqësua shumë shpejt.

Muhammad Ali lëngoi nga sëmundja e Parkinsonit për më shumë se tri dekada. Përkundër sëmundjes, ai ishte shumë i angazhuar deri vonë, megjithëse për shumë vjet nuk u deklarua për publikun.

Mjekët thanë se Parkinsoni ka shumë gjasa të jetë shkaktuar nga mijëra goditje me grusht që i mori Muhammad Ali gjatë karrierës së tij të gjatë, në turnetë gjithandej botës.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.