Ciftet e sodit nuk jetojne se bashku

Studimi të cilin e ka bërë universiteti Kolumbia në Misuri ka treguar se çiftet e kohës së sodit në të shumtën e rasteve nuk jetojnë së bashku, por gjatë muajit kalojnë tri net së bashku.

Rezultatet e hulumtimit janë botuar në revistën “Journal of Social and Personal Relationships” dhe janë të bazuara në bisedat me persona të rritur e të edukuar, të cilët janë në lidhje të gjatë mes veti.

Përfundimi i hulumtimeve tregon se çiftet e ditëve të kohës së sotshme gjithnjë e më të vështirë e kanë të vendosin rreth martesës. Në fakt ata janë më të kënaqur dhe me një lidhje dashurie që ua lë duart e lira.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*