s Del Piero zgjon nga koma një 12-vjeçare | www.Zemra.Org

Del Piero zgjon nga koma një 12-vjeçare

Një mesazhi i incizuar me zë i Alessandro Del Pieros e ka zgjuar nga koma 15-ditore një vajzë 12-vjeçare nga Cerenzia e Italisë.
Il Crotonese njofton se vajza kishte rënë në komë menjëherë pas një ndeshjeje të Juventusit, të cilën e kishte parë në televizor. Ndërkaq, babai i saj, duke ditur se sa e admiron Zonjën e Vjetër e sidomos Alessandro Del Pieron, ka kërkuar nga ikona bianconere që të incizojë një mesazh të shkurtë.

“Shpresoj që të zgjohesh sa më shpejtë që të shikosh golat e mi”, ishte fjalia e incizuar që babai i 12-vjeçares ia kishte lëshuar asaj porsa e kishte marrë nga Del Piero.

Ndërsa pas vetëm 24 orësh pasi e ka dëgjuar zërin e kapitenit të Juves, vajza me emrin Giada është zgjuar nga koma.

“Ishim dëshmitarë të një mrekullie të vërtetë”, ka deklaruara babai i vajzës duke e falënderuar publikisht Del Pieron.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.