FutbollSport

Edinson Cavani dëshiron Kupën e Italisë

Sulmuesi i Napolit, Edinson Cavani, thotë se finalja e Kupës së Italisë kundër Juventusit është ndeshja më e rëndësishme e sezonit për klubin e tij.

“Ne do të japim gjithçka në këto ndeshje të fundit të sezonit dhe në fund të fundit do të shohim se ku jemi”.

“Ndeshja e fundit kundër Juventusit do të jetë ndeshja më e rëndësishme e sezonit dhe ne ngadalë po përgatisim mentalitetin tonë për ta fituar atë”, ka thënë Cavani.

Uruguaiani është i suspenduar për ndeshjen e fundit të sezonit në Serie A, që Napoli e zhvillon të dielën në San Paolo kundër Sienës.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close