FutbollSport

Llorente: Nuk kemi frikë nga Barca

Fernando Llorente ka deklaruar se Athletic Bilbao është e vendosur të harrojë dhimbjen pas dështimit në finale të Europa League dhe të kërkojë ta fitojë finalen e Kupës së Mbretit ndaj Barcelonës.

“Kishte shumë presion në ndeshje, por Altetico ia doli me këtë. Problemi ishte se ata startuan fuqishëm dhe shënuan një gol të hershëm. Ne kishim shanse të barazojnë, por kur u bë 2-0, zemrat tona u fundosën dhe ata ishin fitues të pastër”.

“Disfata ndaj Atletico do të thotë se ne do të dalim pa frikë. Në këtë rast ne luajmë kundër një skuadre më të mirë, por ekipi më i mirë jo gjithmonë fiton”.

“Ne duhet të jemi optimist, dhe besojmë se nuk ka asgjë për të humbur dhe të japim gjithçka, pasi nëse luajmë 100 për qind ne kemi një shans”, ka thënë Llorente për Sport.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button