s Llorente: Nuk kemi frikë nga Barca | www.Zemra.Org

Llorente: Nuk kemi frikë nga Barca

Fernando Llorente ka deklaruar se Athletic Bilbao është e vendosur të harrojë dhimbjen pas dështimit në finale të Europa League dhe të kërkojë ta fitojë finalen e Kupës së Mbretit ndaj Barcelonës.

“Kishte shumë presion në ndeshje, por Altetico ia doli me këtë. Problemi ishte se ata startuan fuqishëm dhe shënuan një gol të hershëm. Ne kishim shanse të barazojnë, por kur u bë 2-0, zemrat tona u fundosën dhe ata ishin fitues të pastër”.

“Disfata ndaj Atletico do të thotë se ne do të dalim pa frikë. Në këtë rast ne luajmë kundër një skuadre më të mirë, por ekipi më i mirë jo gjithmonë fiton”.

“Ne duhet të jemi optimist, dhe besojmë se nuk ka asgjë për të humbur dhe të japim gjithçka, pasi nëse luajmë 100 për qind ne kemi një shans”, ka thënë Llorente për Sport.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.