s Grushta e karrige me tifozat rusë. Ja cfarë ndodh kur një tifoz anglez mbetet vetëm (Video) | www.Zemra.Org

Grushta e karrige me tifozat rusë. Ja cfarë ndodh kur një tifoz anglez mbetet vetëm (Video)

Duhet të jetë një lojë futbolli që shijohet me emocione të mëdha, por duket se tifozëria ka kapërcyer dhe ka tejkaluar në dhunë. Kjo është një video që qarkullon së fundmi në dhunën mes tifozëve rusë dhe anglezë. Duke përplasur me njëri-tjetrin, tifozat anglezë tërhiqen dhe në dorë të rusëve mbetet një anglez. Cfarë pëson ai, mund ta shihni në video.

Ngjarjet e turpshme në Marsejë, para, gjatë dhe pas ndeshjes mes Anglisë dhe Rusisë, ka detyruar UEFA-n që të mendojë masat më ekstreme të mundshme në rast të përsëritjes së huliganizmave. Ndërsa ka nisur një hetim zyrtar kundër Rusisë për sjelljen e tifozëve të saj në stadium, UEFA ka bërë të qartë se po sheh me vëmendje edhe atë që po ndodh larg stadiumeve, duke kërcënuar kombëtaret që kanë tifozë problematikë me përjashtim.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.