FutbollSport

Liverpooli serioz në çdo garë

Steven Gerrard thotë se Liverpooli po e merr në mënyrë serioze çdo garë, pasi menaxheri Kenny Dalglish nxori një formacion të fuqishëm në fitoren 2-1 ndaj Brighton në Carling Cup.

Ndeshja e djeshme ishte paraqitja e parë e kapitenit pas gjashtë muajsh jashtë fushe për shkak të lëndimit, dhe ai tash thotë se Liverpooli synon “të gjitha trofetë e mundshme”.

“Për një klub si Liverpooli, ne nuk kemi qenë në një finale të madhe për një kohë të gjatë, andaj duhet ta marrim çdo kupë në mënyrë serioze – veçanërisht kur nuk jemi në Evropë (garat) – kjo e bën ca më të lehtë të nxjerrim ekipin më të fuqishëm”.

“Kenny ka mbledhur një ekip fantastik dhe tash ne kemi një grup të mirë lojtarësh në çdo pozitë, andaj edhe kur gjërat përzihen ose kur pushon njerëz, ne ende mund të nxjerrim një ekip të fuqishëm, siç bëmë sonte”.

“Kjo mbillet në ju që si i ri kur ju luani për Liverpoolin, është për të fituar trofe dhe kjo është arsyeja se pse ne e marrim çdo kupë në mënyrë serioze – ky ishte mesazhi nga menaxheri sonte para se të dalim”, ka thënë Gerrard.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close