FutbollSport

Maradona: Messi dha leksione futbolli

Diego Armando Maradona theksoi se Messi dha një tjetër leksion futbolli në finalen e Ligës së Kampioneve të shtunën e kaluar.

“Barcelona u tregua shumë superiore ndaj Manchester. Katalanasit kanë një futbollist si Leo Messi, i cili sa herë që zbret në fushë jep leksione futbolli. E njëjta gjë vlen edhe për Xavi”, shkruante Maradona në një artikull për gazetën ‘Clarin’.

 

“Messi është fantastik dhe jam i lumtur për të. Gjithashtu është një djalë i mirë dhe që shokët e duan. Më vjen mirë që karriera e tij po shkon shkëlqyeshëm”, shtoi Pibe de Oro.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close