FutbollSport

Messi: Jam ende larg majes

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, ka pohuar se ai ende nuk e ka arritur formën e tij jetësore si lojtar dhe se ende mund të presim nga ai.

“Vit pas viti jam përmirësuar. Unë kam qenë me fat që jam rritur në një kampionat të tillë dhe tani puna po shpaguhet. Edhe tani mendoj se do të vijë edhe shumë më shumë prej meje. Unë nuk jam as afër majes time. Unë jam ende i ri dhe po zhvillohem si lojtar”.

“Unë kurrë nuk do të ndalem së mësuari. Edhe kur të mbaroj karrierën kurrë nuk do të them se kam qenë lojtar i kompletuar, sepse sa më shumë që piqesh aq më shumë eksperiencë fiton”, është shprehur Messi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button