s NBA, fitore e vështirë e Lakers | www.Zemra.Org

NBA, fitore e vështirë e Lakers

Los Angelos Lakers arritën një fitorë të vështirë në ndeshjet e mbrëmshme të NBA-së, duke mposhtur Portlandin vetëm në pjesët shtesë.

Një minutë e gjysmë nga fundi i kohëve shtesë, pasi ndeshja u mbyll në rezultatin 87-87, Blazers kryesonin 97-95. Në atë pikë, shpërthimi i Kobe Bryant, që realizoi tetë pikë në 90 sekonda, lejoi Lakers të fitonin takimin me rezultatin 106-101.

Në total, Bryant realizoi 37 pikë, ndërsa ishte një tjetër mbrëmje pozitive për Ron Artest, autori i 24 pikëve. Tek Portland, më të mirë ishin Aldridge (29 pikë), Batum dhe Matthews (nga 22).

Në ndeshjet e tjera të sezonit të rregullt, San Antionio Spurs fitoi 109-105 ndaj Oklahomës, në një ndeshje ku gjashtë bashketbollistë të Spërsave realizuan 12 osë më shumë pikë.

Në Konferencën e Perëndimit, Dallasi mposhti 118-99 Utah, ndërsa në Lindje, Carmelo Anthony, basketbollisti i ri i Nju Jorkut, udhëhoqi skuadrën e tij drejt fitores 114-108 ndaj Miluokit, me disa kosha vendimtarë drejt fundit të takimit.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.