VIDEO

Ndalohen reklamat e Lynx , femrat kthehen në objekt seksi (Video)

Reklamat për deodorantin Lynx në të cilat shfaqet modelja e bukur Lucy Pinder është ndaluar së transmetuari.

Kjo reklam akuzohet se ka degraduar imazhin e femrës duke e kthyer thjesht në një objekt seksi. Modelja shihet në video teksa ka veshur fare pak gjëra dhe kryen disa lëvizje të natyrës provokative në videon që rikthehet në vitet 1970. Deodoranti është prodhuar nga “Unilever”e cila tanimë është urdhëruar që të çensurojë këto imazhe që degradojnë figurën e femrës

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close