s Nuk jemi në nivel të Spanjës e Gjermanisë | www.Zemra.Org

Nuk jemi në nivel të Spanjës e Gjermanisë

Përzgjedhësi i Francës, Laurent Blanc, ka thënë se loja e futbollistëve të tij është dukshëm më e keqe në raport me përfaqësueset e Spanjës, Gjermanisë dhe Holandës.

“Nevojitet shumë kohë që të vendoset mënyra e caktuar e lojës. Loja e përfaqësues së Francës është dukshëm më pak e zhvilluar në krahasim me atë të Spanjës, Gjermanisë dhe Holandës, kjo është e sigurt”, ka deklaruar Blanc.

Të mërkurën Franca zhvillon një ndeshje miqësore ndaj Gjermanisë, ndërsa trajneri i Trekolorëve është i lumtur për këtë ndeshje, pasi e konsideron si një sfidë të madhe taktike.

Për më shumë, Blanc ka përmendur se disa lojtarë francezë angazhohen më shumë nëpër klubet e tyre sesa kur luajnë me përfaqësuesen.

Në Kampionatin e ardhshëm Evropian- Euro 2012, Franca bën gara në Grupin D, së bashku me Anglinë, Suedinë dhe Ukrainën.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.