FutbollSport

Shkodran Mustafi afër kalimit në Juventus

Juventusi ka shprehur interesim për qendërmbrojtësin shqiptar të Arsenalit, Shkodran Mustafin, sipas Sky Sports në Gjermani.

Kampioni italian është në kërkim të një zëvendësuesi për kapitenin Giorgio Chiellini, i cili e lëndoi rëndë gjurin ditë më parë dhe do të mungojë gjashtë muaj.

Mustafi, i cili e ka humbur vendin në skuadrën e Unai Emery, është në treg dhe mund të kalojë në Serie A në ditën e fundit të afatit kalimtar veror.

Përfaqësuesi i Gjermanisë nuk e ka zhvilluar asnjë ndeshje për Arsenalin deri tani këtë sezon.

Përveç Mustafin, Juventusi është duke menduar edhe për Dejan Lovren, Medhi Benatia dhe Jerome Beoateng.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button