s Tifozët kroat provokuan serbët në Beograd | www.Zemra.Org

Tifozët kroat provokuan serbët në Beograd

Tifozët e Kroacisë i kanë provokuar ata serbë në kampionatin europian të hendbollit që po mbahet në Serbi, shkruajnë mediet serbe.

Gjatë ndeshjes Kroaci – Spanjë (22-24) kroatët kanë provokuar serbët duke brohoritur: “Vukovar, Vukovar” dhe “Kush nuk kërcen është sllav”.

Në të vërtetë, provokimet kanë ardhur nga një grup i vogël i tifozëve kroat, pasi shumica e atyre që ishin të veshur me fanelëln kroate nuk e kishin pranuar se kanë bërtitur. Mediat serbe kanë theksuar se të gjithë ata që nuk kanë provokuar kanë edukatë familjare, duke ditur se si duhet të sillen në shtëpinë e organizatorit.

Nuk duhet harruar se është i mundur një takim midis kombëtares kroate dhe asaj serbe në fazën finale të kampinatit europian në “Arenën” e Beogradit. Serbët shpresojnë se provokime të tilla nuk do të ndodhin.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.