FutbollSportVIDEO

Xherdani shënon dy herë (Video)

shaqiriBayern Munichu ka regjistruar fitore prej 4-1 në një ndeshje miqësore kundër klubit hungarez, Gyori ETO.

Bavarezët u gjetën në disavantazh në fund të pjesës së parë me golin e Leandro Martinez (40’), mirëpo përmbysën gjithçka në gjysmën e dytë.

Ishte kjo një mbrëmje e dyshes së mesfushës, Xherdan Shaqiri dhe Mario Goetze, të cilët realizuan nga dy herë.

Rezultatin e barazoi futbollisti shqiptar (58’), ndërsa futbollisti gjerman e kaloi për herë të parë Bayernin në epërsi (63’).

Sërish shënoi Shaqiri për rezultatin 3-1 (71’), kurse Goetze e vuri rezultatin përfundimtar (90’).

zemraorg

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button