s AC Milani tregon dhëmbët | www.Zemra.Org

AC Milani tregon dhëmbët

Kampioni i Italisë në fuqi, Milan, ka regjistruar fitore prej 2-1 si mysafir i Udineses, edhe pse deri në minutën e 77-të ishte në disavantazh.
Antonio di Natale kaloi vendasit në epërsi (19’) dhe me këtë rezultat u mbyll gjysma e parë.

Vetëm në minutën e 77-të, Rossonerët e barazuan rezultatin përmes transferit të ri, Maxi Lopez.

Tre pikë të plota nga ky takim i siguroi Stephan El Shaarawy, i cili e shënoi golin e fitores pesë minuta pa përfunduar koha e rregullt e takimit.

Pas kësaj fitoreje, Milani ngjitet në pozitën e parë në tabelë me dy pikë më shumë se Juventusi që ka dy ndeshje më pak të zhvilluara.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.