s Kjo është gruaja me këmbët më të gjata në botë! (Video) | www.Zemra.Org

Kjo është gruaja me këmbët më të gjata në botë! (Video)

Svetlana Pankratova është gruaja ruse me këmbët më të gjata (më të mëdha) në botë.42 vjeçarja ka si pikësynim Librin Gines, për titullin botëror, për femrën me këmbët më të gjata në botë dhe gjatësia e këmbëve të saj është 1 metër e 36 centimetra.

Përsa i përket madhësisë të këpucëve të saj, ajo i vesh në numrin 46.Svetlana ka një gjatësi trupore rreth 2 metër.Pra arsyeja për të fituar titullin është sepse këmbët e saj janë më të gjata krahasuar me pjesën tjetër të trungut, e cila është vetëm 64 cm.

Në vitin 2008 Rusja e gjatë shfaq në sheshin Trafalgar të Londrës së bashku me njeriun më të shkurtër në botë Hee, i cili vdiq në mars të vititn 2010.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , ,

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.