FutbollSport

Lionel Messi: Eliminimi nga Chelsea i padrejtë

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, akoma mendon për eliminimin “e pa drejtë” të skuadrës së tij në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nga Chelsea.

Edhe pse dominuan në posedimin e topin dhe në zhvillimin e lojës në të dyja ndeshjet, Blaugranët u eliminuan me rezultat të përgjithshëm prej 3-2.

“Nuk e fitova La Ligan dhe Ligën e Kampionëve, mirëpo isha më i zemëruar për Ligën e Kampionëve, sepse ishte e padrejtë; sepse huqa një penalti”.

“Jam shumë i kënaqur me sezonin tim. Por ne ishim të pakënaqur për mosfitimin e Ligës së Kampionëve – ishim shumë afër dhe ishim shumë të zemëruar”.

“Mirëpo, do të luftojmë për më shumë tituj në sezonin e ardhshëm, ndërsa ekipi kombëtar do të përpiqet ta sigurojë një vend në Kampionatin Botëror”, ka thënë argjentinasi në një konferencë për media.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button