s Lionel Messi: Eliminimi nga Chelsea i padrejtë | www.Zemra.Org

Lionel Messi: Eliminimi nga Chelsea i padrejtë

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, akoma mendon për eliminimin “e pa drejtë” të skuadrës së tij në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nga Chelsea.

Edhe pse dominuan në posedimin e topin dhe në zhvillimin e lojës në të dyja ndeshjet, Blaugranët u eliminuan me rezultat të përgjithshëm prej 3-2.

“Nuk e fitova La Ligan dhe Ligën e Kampionëve, mirëpo isha më i zemëruar për Ligën e Kampionëve, sepse ishte e padrejtë; sepse huqa një penalti”.

“Jam shumë i kënaqur me sezonin tim. Por ne ishim të pakënaqur për mosfitimin e Ligës së Kampionëve – ishim shumë afër dhe ishim shumë të zemëruar”.

“Mirëpo, do të luftojmë për më shumë tituj në sezonin e ardhshëm, ndërsa ekipi kombëtar do të përpiqet ta sigurojë një vend në Kampionatin Botëror”, ka thënë argjentinasi në një konferencë për media.


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.